Issues

This section lists issues - problems on the street network and related matters.

Issues always relate to some geographical location, whether very local or perhaps city-wide.

You can create a new issue using the button on the right.

Listed issues, most recent first, limited to the area of Praha 4 a jihovýchod:

 • Sjezd ze stezky

  Created by Jenda // 0 threads

  Potěšila by díra ve svodidlech, resp. mezi svodidly a prvním panelem -- ve špičce, když stojí kolona na Nuseláku, ji objíždím po chodníkové stezce, ale na severní straně se není jak dostat zpátky na magistrálu. Můžu buď debilně Lublaňskou a Wenzigovou, nebo přes chodník v Legerově... Ve vyznačeném místě se pravý pruh magistrály poněkud rozšiřuje a zhruba od tohoto místa už se dá objíždět kolona zprava. Takže by ani neměl být problém s napojováním.

  Please sign in to vote.
 • Napojení stezky Rozkoš – Hrnčíře na Hrnčíře

  Created by Martin2035 // 1 thread

  Kolem Hrnčíř vede krásná oddělená cyklostezka Rozkoš – Hrnčíře, není ale skoro nijak smysluplně napojena na zdejší infrastrukturu – tak aby se dopravní či rekreační cyklisté vyhli zajížďce a vytíženým silnicím. Navrhuji tak napojení skrz lesík mezi ulicí K Labeškám a cyklostezkou A203 – stačila by 2 metry široká pěšina, sloužící jak pro chodce, tak cyklisty. Pro lidi z Hrnčíř by vytvořila nové možnosti a bezpečnější cestu na kole např. do Šeberova či Rozkoše nebo klidně na metro Opatov.

  Please sign in to vote.
 • Cykloobousměrka Remízková

  Created by Martin2035 // 1 thread

  Bylo by užitečné udělat z ulice Remízková cykloobousměrku, pro lidi tudy dojíždějících po cyklotrase A21 by to bylo výrazné zlepšení, legalizace zavedené praxe (bohužel někteří cyklisté jezdí už teď na chodníku v opač. směru). Ulice Formanská ani Remízková tak zatížená není, provoz by byl bezpečný a cyklistům by se cesta zkrátila o 2 křižovatky a 70 metrů. Bylo by to krásné navázání na cykloobousměrku Milíčovská.

  Please sign in to vote.
 • Cykloobousměrka K Lesu - A214

  Created by Sýc // 2 threads

  Na trase A214 úsek jednosměrné části ulice K Lesu, Praha 12, chybí vyznačení "cyklobousměrka". Objízdné trasy jsou buď absurdní, nebo hůře průjezdné až neprůjezdné.

  Please sign in to vote.
 • Zkulturnění, legalizace průjezdu U Rakovky - V Lužích (Kunratice)

  Created by Martin2035 // 1 thread

  Trasa mezi ulicemi V Lužích – U Rakovky je součástí cyklostezky A21. V současnosti ale není průjezd tudy plně legalizován, jede se zde po uzkoučké štěrkové cestě. Řekl bych, že někteří lidé neznající lokaci si průjezd ani netroufnou.

  Cesta vede přes soukromé území, řešením by bylo přidat nějakou úhlednější (zpevněnou cestičku), možná přidat značení.

  Please sign in to vote.
 • Legalizace-stezka podél Dobronické (Libuš-Kunratice)

  Created by Martin2035 // 1 thread

  Navrhuji legalizovat chodník podél Dobronické mezi Libuší a Kunraticemi a vytvoření kvalitní stezky dlouhé 580 metrů. Ulice je rozlehlá, místo zde je a zasloužilo by si revitalizaci. Stačilo by v podstatě stezku vyznačit, případně přidat nový asfalt. Dobré by bylo doplnit cyklopřechody na konec i začátek stezky. V rámci akce by mohlo vzniknout i nové stromořadí.

  Ulicí je vedena cyklisticky frekventovaná cesta A21, cyklisté by stezku preferovali před rušným provozem na ulici.

  Výsledek by vypadal takto: http://streetmix.net/-/774256

  Please sign in to vote.
 • Legalizace chodníku (ul. K Verneráku–Kunratice)

  Created by Martin2035 // 1 thread

  Navrhuji legalizaci chodníku podél strmého stoupání na ulici K Verneráku v Kunraticích. Cyklisté zde po silnici nestoupají téměř nikdy, je to nebezpečné a velmi obtížné. Jde o nejkratší a nejpohodlnější spojení mezi Kunraticemi a Chodovem.

  Řešením by bylo vyznačit stezku pro chodce s povoleným vjezdem cyklistů (C7+E13).

  Please sign in to vote.
 • Legalizace asfaltky kolem Vídeňské (Krč)

  Created by Martin2035 // 1 thread

  Navrhuji legalizaci průjezdu po asfaltovém chodníku podél Vídeňské směrem nahoru na Kunratice a Libuš. Už v současnosti chodník mnoho lidí preferuje před stoupáním po rušné Vídeňské, jde o nejpřirozenější vedení cyklostezky A420 (vedení přes A420 skrz paralelní ulici Pod Krčským lesem mi přijde nelogické).

  Cesta je dostatečně široká, mnoho chodců krom zastávek se zde nevyskytuje. Stačilo by jen vyznačení, zpřehlednění a možná zlepšit návaznost po obou stranách (např. cyklopřechody).

  Please sign in to vote.
 • Lepší povrch A21 (Šeberov – Jižák)

  Created by Martin2035 // 1 thread

  Myslím, že tento úsek stezky A21 je natolik důležitý, že by si zasloužil místo současného povrchu (jakýsi štěrko-písek) normální, hladký asfalt. Stezka by přitáhla více cyklistů a mohlo by se jí projíždět i za horšího počasí, což je normálně téměř nemožné (písek máte všude). Zároveň by se dalo vedle vysadit i stromořadí – zpříjemní cestu v létě, zmírní vítr.

  Please sign in to vote.
 • A21 Kunratice – Šeberov (omezení provozu)

  Created by Martin2035 // 1 thread

  Ulice V Ladech mezi Šeberovem a Kunraticemi stezky A21 je hojně využívaná cyklisty. Navrhuji nějaké omezení provozu aut, ulice je využívana řidiči jen ráno když objíždí kolonu v Šeberově – v tom čase se silnice stává nebezpečná, vedle sebe se sem nevejde ani cyklista a auto (jeden z nich tak musí uhýbat) a je to celkem stresující pro obě strany.

  Možná by se hodila jen cedule zákaz průjezdu, nebo cokoliv co by pomohlo zde omezit provoz aby tudy mohli lépe project cyklisté.

  Please sign in to vote.
 • Lepší povrch v podjezdu

  Created by Martin2035 // 1 thread

  Denně dojíždím tímto podjezdem, součástí stezky A21 pod dálnicí D1. Kromě toho že je dost nízký (což až tolik nevadí), má ale velmi špatný povrch – největší problém je to, když naprší, je to tam plný louží a v zimě to zas namrzá. Povrch by se podle mě upravit dal a zvýšilo by to pohodlnost cesty i bezpečnost.

  Jde o území P11.

  Please sign in to vote.
 • piktokoridory středem pruhu Rašínovo Nábřeží

  Created by jbohac // 1 thread

  Pruh na Rašínově nábřeží směrem do centra je tak úzký, že tam cyklista nejde bezpečně předjet. Nicméně řidiči někdy nemají pro zabrání pruhu pochopení, tlačí se, troubí ...

  Cyklopiktokoridor středem pruhu by jim mohl napovědět, že jde od cyklisty o rozumný způsob jízdy a ne zlomyslnost. Jako je to v průjezdu u Karlova mostu.

  Please sign in to vote.
 • Na Planině + Nová cesta - zjednosměrněny

  Created by prt // 1 thread

  Cca v červnu 2018 byly nově zjednosměrněny (i pro cyklisty) ulice Na Planině a nejzápadnější úsek ulice Nová cesta.
  Je tak nejen zhoršen průjezd územím (mimo frekventovanou ulici Zelený pruh), ale i zhoršena cesta k ZŠ a gymnáziu (od východu nutno jet přes Zelený pruh) nebo z těchto škol (na západ nutno objet blok).
  Ulice Na Planině je (byla) pro výjezd na Zelený pruh lepší, protože je zde menší provoz než v Točité a lepší rozhledy než při výjezdu z ulice Za Pruhy.
  Řešením je (a mohlo být již při změně...) doplnění dodatkových tabulek s výjimkou pro jízdní kola, případně zřízení Zóny 30 (klidně v celé oblasti mimo ulici Zelený pruh).

  Please sign in to vote.
 • Zjednosměrněná ulice Na Staré vinice

  Created by prt // 1 thread

  Na podzim 2017 byl s cílem odstranit zbytečnou zátěž automobilové dopravy zjednosměrněn nejvýchodnější úsek ulice Na Staré vinici (zákaz vjezdu ve směru na západ).
  Tímto byl přerušen jediný klidný a legální průjezd od krčského nádraží na pankráckou pláň (byť strmý a v ulici Na Staré vinici po příšerném povrchu). Ulice Na Strži je velmi frekventovaná (proto byla Dolnokrčskou objížděna i auty), jiná spojnice už pro cyklisty územím ani není...
  Škoda, že při zjednosměrnění příslušný úřad nestanovil několik dodatkových cyklo-tabulek (nejspíš 3 u ulice Na Staré vinici a nějakou dole u Branické u informace o neprůjezdnosti území) a bude to tak nejspíš (snad) činit až dodatečně...

  Please sign in to vote.
 • Jankovská - nové zjednosměrnění

  Created by prt // 1 thread

  S realizací zón placených placeného stání došlo ke zjednosměrnění krátkého úseku Jankovské ulice (neprůjezdná od Pacovské k U Nových domů I). A to přestože úsek severněji má stejný profil a zůstal obousměrný - tedy má to být nejspíš ochrana před nežádoucím tranzitem (automobilů).
  Přitom by pro zachování průjezdnosti pro cyklisty stačilo velmi málo (dodatkové tabulky) a atraktivní zklidněná spojnice po Pankrácké pláni by zůstala zachována...

  Please sign in to vote.
 • A42 Písnice - Hodkovice - plán na omezení provozu

  Created by Zbynek // 1 thread

  Na bezejmenné spojnici Písnice a Hodkovic je vedena CT A42 a po silnici zároveň jezdí dost aut, přičemž se dvě vedle sebe na silnici nevejdou a musí se vyhýbat přes prašnou krajnici.
  Cca do konce léta je uzavřena Libušská ulice, nedalo by se zároveň s jejím otevřením i tuto silnici uzavřít pro auta? .-) Vznikla by tím luxusní a přímá cyklostezka pro spojení Hodkovic s Prahou.

  Pražský úsek patří Praze 4, mimopražský obci Hodkovice.

  Please sign in to vote.
 • Zákaz vjezdu Jihlavská

  Created by Jenda // 1 thread

  V Jihlavské je kvůli opravě kanalizace zákaz vjezdu, ačkoli oprava probíhá jen na kraji a cesta je průjezdná až po hospodu a park pod dálnicí.

  Je to další ukázka značení s předpokladem, že po silnicích jezdí pouze auta. Pokud zbylá šířka neodpovídá nějakým normám, nechť je tam značka B 15. Pokud se bojí, že tam někdo vjede a nebude umět vyjet (není se tam kde otočit s traktorem), nechť tam dají B 3 nebo B 17.

  Please sign in to vote.
 • Jasně vyznačit průjezdný pruh

  Created by Jenda // 0 threads

  V hustém provozu mívám problém zařadit se do pruhu co vede rovně. Tak nějak samo mě to vyvede vpravo od čáry. Nepomohlo by čáru protáhnout, aby bylo vidět, že průjezdný je levý pruh? Nebo jenom neumím řídit?

  Please sign in to vote.
 • legalizace casti A22 po chodniku (ul. K Milicovu)

  Created by Karel Carva // 1 thread

  Toto poměrně důležité propojení po A22 na chodníku poblíž školy K Milíčovu není označeno jako stezka pro cyklisty či kombinované. Bylo by vhodné zde jízdu legalizovat. Městská část navíc nyní celou přilehlou část parku rekonstruuje, a nezdá se že by přitom jakkoli zohlednila cyklodopravu.

  Please sign in to vote.
 • Hloupě nastavený semafor

  Created by Jenda // 2 threads

  Semafor u výjezdu z porodnice slouží kromě občasného výjezdu sanitek především k pozdržení aut když jede tramvaj (aby nedocházelo k problémům při řazení na koleje). Nastavení semaforu ovšem ignoruje, že

  1) cyklisté jezdí typicky pomaleji než auta

  2) k řazení cyklistů na koleje dochází až bezprostředně před tunelem (na rozdíl od aut, která jsou širší a musí se tak řadit mnohem blíž)

  Dále se semafor používá k zastavení dalších aut pokud by kolona na Výtoni dosahovala až do tunelu. Takové využití opět ignoruje, že cyklista jezdí pomaleji, je užší a bez problémů se vejde.

  Ve výsledku tak semafor cyklisty zbytečně zastaví a když jedou dvě tramvaje za sebou, tak může dokonce kolizi u tunelu vyvolat. Jde o klasický příklad dopravního zařízení, při jehož návrhu nikoho nenapadlo, že po silnici jezdí i jiné věci než auta.

  Please sign in to vote.
 • Zlepšení situace na úseku Podolská vodárna - Plaveský stadion

  Created by Matej // 1 thread

  Všichni víme, že v sezóně je na tomto úseku A2 přeplňená. Pro pěší ale existuje cesta přímo na břehu Vltavy, která je relativně málo využívána. Pro její lepší využívání navrhuji:
  1) Přístupová rampa naproti plaveckému stadionu (jinak je trasa pro mnoho lidí slepá)
  2) Širší schodiště a (pokud možno) rampa pro vozíčkáře u zastávky Kublov
  3) Nějaké (alespoň neformální) značení typu "doporučená trasa pro pěší je tamhle"

  Další vylepšení, která by byla vítána:
  1) Možnost se dostat přes Podolské nábřeží u plaveckého stadionu
  2) Způsob, jak vynutit zpomalení cyklistů u zastávky Kublov (v návaznosti na větší provoz chodců mezi přechodem a schody)

  Výhoda pro chodce:
  - Trasa dále od silnice a bez cyklistů

  Výhoda pro cyklisty:
  - Méně chodců na cyklotrase

  Please sign in to vote.
 • Pravý pruh pro cyklisty rovně

  Created by Jenda // 1 thread

  Za křižovatkou pokračují dva pruhy (jeden z nich se později mění na parkovací, ale kolo se tam nějak vejde), přijde mi tedy zbytečné nutit minimálně cyklisty řadit se do prostředního pruhu.

  Please sign in to vote.
 • Propojení Vnislavova - Na Slupi

  Created by Jenda // 0 threads

  Po rekonstrukci tramvajové tratě není uspokojivě (legálně) vyřešeno napojení z podjezdu do ulice Na Slupi směrem do centra. Je tam dvojitá plná čára.

  Please sign in to vote.

This map shows all issues, whether points, routes, or areas:

Spinner Please wait…
Back to top